image
Hollanda Turistik Vize | Vize Haberleri
North Vize | Rusya Vizesi Başvuru Hizmetleri
Hollanda Turistik Vize

Hollanda Turistik Vizesi

Hollanda turistik vize başvurusu konsoloslukların görevlendirdiği aracı kurumlar eliyle yapılabiliyor. Hollanda’ya 90 güne kadar olan turistik seyahatlerinizde Schengen vizesi almanız gerekiyor. Hollanda, Schengen üyesi ülkelere dahil olduğundan Umumi pasaport (Bordo) sahipleri ancak vize ile yolculuklarını gerçekleştirebiliyorlar. Diğer pasaport sahipleri (Diplomatik, Hizmet ve Hususi vb.) 180 gün içinde 90 gün vizesiz seyahat edebiliyorlar.

Yapacağınız turistik seyahati konsolosluğa sunacağınız evraklarla belgelemeniz gerekiyor. Bu evraklar içinde en önemli olanları otel ve uçak rezervasyonlarına dair evraklar olacaktır. Otel ve uçak konusunda rezervasyon yaptığınızı belgeler evrakları ibraz etmeniz yeterli olacaktır, satın alma zorunluluğu bulunmuyor.

Otel rezervasyonu belgenizde başvuru sahibinin isminin yazılı olması koşulu var. Uçak rezervasyonunda dikkat edilmesi gereken nokta rezervasyon tarihlerinin seyahat tarihleri ile uygunluk içinde olması. Aksi durumda vize talebiniz geri çevrilebilir. Konu hakkında detaylı bilgiyi North Vize’deki  görevli ülke sorumlusu arkadaşlarımızdan edinebilirsiniz.

Hollanda’ya kısa süreli turistik vize başvurusu sonunda evraklarınız eksiksiz teslim edildiğinde adınıza C tipi vize düzenleniyor.

Hollanda turistik vizesi için hazırlamanız gereken evraklar mesleğinize göre farklılık gösteriyor.

Yorumlar

Yorum Yaz

E-BÜLTEN

SON GELİŞMELERDEN HABERDAR OLUN !